Wskazówki dietetyczne i treningowe

Dieta Dąbrowskiej znana także jako dieta warzywno-owocowa. Przez autorkę jest opisywana jako głodówka lecznicza o okresowym zastosowaniu, mająca „dostarczyć enzymy, mikroelementy i witaminy, korzystnie alkalizować, odtruwać i wzmacniać własne, samoleczące mechanizmy”.

Body Mass Index (BMI) jest ogólnym wskaźnikiem, mówiący o stanie odżywienia. Dzięki niemu można w łatwy sposób wskazać czy jesteśmy w grupie ryzyka osób, narażonych na choroby związane z nadmierną masą ciała. Obecnie jest to jeszcze łatwiejsze dzięki prostym kalkulatorom BMI online.

Kalkulator BMI dla dzieci pokazuje bardzo indywidualne wartości i są one uwarunkowane szeregiem czynników środowiskowych, zdrowotnych i genetycznych. Nastolatków charakteryzują podobne zmienne, dlatego też w obu przypadkach obliczanie BMI sprowadza się do śledzenia siatek centylowych. Obowiązują one od narodzin aż do 20. roku życia

Cukier stanowi temat wielu ożywionych debat, zarówno w świecie nauki, jak i internecie. Sprzecznych informacji można znaleźć co niemiara, glukoza to, fruktoza tamto – a jak jest naprawdę? Czy cukier rzeczywiście jest tak szkodliwy jak demonizują go media?

Dieta Dukana jest prawdopodobnie najpopularniejszą dietą na świecie. O diecie (byłego) doktora Dukana, zwanej także dietą protal, słyszał każdy. Mówiono o niej w telewizji, radiu, pisały o niej gazety, stosowały ją gwiazdy i na pewno każdy w swoim gronie znajomych znajdzie się przynajmniej jedną osobę która ją stosowała.

Idealne BMI to optymalny wynik otrzymany przy użyciu najpopularniejszego wskaźnika stanu odżywienia na świecie jakim jest Body Mass Index. Swoją popularność zawdzięcza czynnikom takim jak szybkość, prostota i łatwość dokonania obliczeń, czy to ręcznie, czy z użyciem kalkulatora BMI online.

Dieta norweska jest jednym z nowszych trendów żywieniowych, który szturmem zalał internet. Diety jednoskładnikowe były popularnymi ekscesami żywieniowymi w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku i – na szczęście – w większej mierze tam pozostały.