Wskazówki dietetyczne i treningowe

Pod słowem „witamina” często kryje się nie jeden związek chemiczny, ale cała ich grupa. W przypadku witaminy C sprawa jest prosta, ponieważ jest tylko jeden. Problem zaczyna się przy nazewnictwie. Witamina C potocznie zwana jest też kwasem askorbinowym, jednak pełna, prawdziwa nazwa związku chemicznego z uwzględnieniem konfiguracji to kwas l-askorbinowy, czyli skręcający wiązkę światła spolaryzowanego w prawo. Ale zacznijmy od początku.

Lewoskrętna witamina C ma więcej wspólnego z marketingiem, niż z chemią organiczną lub rzeczywistością. Kwas askorbinowy posiada dwa izomery o konfiguracji względnej: L (kwas l-askorbinowy) oraz D (kwas d-askorbinowy). Tylko jedna jest witaminą C, jednak która i dlaczego?

Dieta przy dnie moczanowej jest najlepszym długoterminowym remedium na pozbycie się dyskomfortu i bólu, które powodowane są przez silne ataki dny. Dzięki odpowiedniej diecie w dnie moczanowej można znacznie ograniczyć leczenie farmakologiczne, lub prawie całkowicie je wyeliminować. Podnosi to komfort życia, a drobne modyfikacje nie są trudne do wprowadzenia.

Pierwszym objawem dny moczanowej jest ostry ból stawów. Najczęściej jest to duży paluch u stopy, wtedy mówimy o podagrze. Do ataku bólu i wystąpienia guzków dnawych dochodzi w nocy, gdy stężenie kwasu moczowego we krwi rośnie, dochodzi do hiperurykemii i wytrącają się ostre kryształki soli kwasu moczowego. Dowiedz się jak leczyć artretyzm, obniżyć kwas moczowy we krwi i poznaj inne objawy dny moczanowej, zwanej też artretyzmem.

Przez ostatnie lata zmienił się sposób żywienia ludzi, a coraz mniej czasu mamy na aktywność fizyczną, zdrowe odżywienie lub zgłębianie tego dynamicznie zmieniającego się tematu.

}(jQuery));