Wskazówki dietetyczne i treningowe

Dna moczanowa jest chorobą cywilizacyjną dotykającą coraz więcej osób. Dieta przy dnie moczanowej musi ulec kilku istotnym zmianom by ulżyć atakom dny moczanowej. Choroba ta znana jest też pod nazwą artretyzm, podagra oraz skaza moczanowa.

Ostatnimi laty masło orzechowe zyskało w Polsce wielką popularność. Nie bez powodu. Masło, podobnie jak orzechy, z których się je wyrabia, jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i korzystnie wpływających na pracę serca.

Dieta Dąbrowskiej znana także jako dieta warzywno-owocowa. Przez autorkę jest opisywana jako głodówka lecznicza o okresowym zastosowaniu, mająca „dostarczyć enzymy, mikroelementy i witaminy, korzystnie alkalizować, odtruwać i wzmacniać własne, samoleczące mechanizmy”.

Wzór na BMI to szybka i łatwa do obliczenia formuła, z której może skorzystać każda osoba zainteresowana swoim stanem odżywienia i zdrowia. W tym celu można skorzystać z kalkulatora BMI online lub zrobić to na kartce papieru znając równanie. Potrzebnych jest tylko kilka danych, które powinien znać każdy z nas.

Kalkulator BMI dla dzieci pokazuje bardzo indywidualne wartości i są one uwarunkowane szeregiem czynników środowiskowych, zdrowotnych i genetycznych. Nastolatków charakteryzują podobne zmienne, dlatego też w obu przypadkach obliczanie BMI sprowadza się do śledzenia siatek centylowych. Obowiązują one od narodzin aż do 20. roku życia