Wskazówki dietetyczne i treningowe

Niezależnie od tego, jakiego jadłospisu czy zaleceń żywieniowych się trzymasz, raczej prędzej niż później zetkniesz się z tym pozornie błahym problemem. Im bardziej restrykcyjna jest Twoja dieta, im więcej wyrzeczeń wymaga od pierwszego dnia stosowania, tym większe ryzyko jego wystąpienia, a prowadzi on w rezultacie do efektu jojo. Stosowanie się do poszczególnych zaleceń albo kompletnie nowego modelu żywienia wydaje się za trudne, dlatego niektóre osoby na pewnym etapie postanawiają iść na skróty. Problem o jakim mowa to głodzenie się.

W dzisiejszych czasach świadomość ludzi o kluczowej roli zdrowego odżywania wzrasta. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że spożywane produkty mają wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Według opracowań wielu specjalistów przestrzeganie ogólnych zasad prawidłowej diety, polepsza jakość życia i je wydłuża. Dieta cukrzycowa, jako dieta zgodna z zasadami zdrowego żywienia, jest tego najlepszym przykładem. Spowodowane jest to głównie ograniczeniem prawdopodobieństwa wystąpienia najgroźniejszych chorób, w tym cukrzycy nabytej. Wiele badań wykazuje, że jakość żywienia ma związek z chorobami nowotworowymi. Ograniczenia spożycia soli, niezdrowych tłuszczów i regularne spożywanie posiłków wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i rezultacie samopoczucie. Może nas także uratować od przedwczesnej śmierci. Dietą uwzględniającą te, i inne zasady zdrowego żywienia jest dieta cukrzycowa.

Ostatnimi laty masło orzechowe zyskało w Polsce wielką popularność. Nie bez powodu. Masło, podobnie jak orzechy, z których się je wyrabia, jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i korzystnie wpływających na pracę serca.

Olej kokosowy to jeden z największych hitów produktowych ostatnich lat i pełnoprawne „superfood”. Zachwycają się nim gwiazdy, polecają lekarze, coraz częściej można go spotkać na sklepowych półkach.

Stres jest prawdziwą plagą współczesnego społeczeństwa. Żyjemy coraz szybciej, mamy mniej czasu na pogłębianie relacji z innymi ludźmi, zaniedbujemy także swoje ciało. Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej sprawiają, że czujemy się źle, mamy mało energii i jesteśmy bardziej podatni na stres.

Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju Waszych pociech, dlatego dziś podpowiemy Wam, co zrobić, by warzywa znikały z talerza nawet największego niejadka. Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów.

Każdy z nas zapewne na lekcjach chemii przyswoił wiedzę na temat podstawowego podziału cukrów na cukier na prosty i złożony. Dzisiejszy artykuł porusza kwestię pierwszego z nich.

W naszym kraju od co najmniej kilku lat obserwujemy swoisty boom na aktywność fizyczną. W regularne ćwiczenia angażuje się coraz więcej Polaków. Trudno znaleźć miasteczko czy większe miejskie osiedle bez siłowni lub klubu fitness, a parki, skwery i ulice są pełne biegaczy, spacerowiczów i entuzjastów nordic walking.

W ostatnich latach coraz więcej osób w Polsce zaczyna zwracać większą uwagę na to, co je, w jakich ilościach i o jakich porach. To zasługa szeregu publikacji naukowych a także poradników, które pokazały, jaki wpływ na zdrowie ma zdrowa dieta.