Wskazówki dietetyczne i treningowe

Ostatnimi laty masło orzechowe zyskało w Polsce wielką popularność. Nie bez powodu. Masło, podobnie jak orzechy, z których się je wyrabia, jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i korzystnie wpływających na pracę serca.

Olej kokosowy to jeden z największych hitów produktowych ostatnich lat i pełnoprawne „superfood”. Zachwycają się nim gwiazdy, polecają lekarze, coraz częściej można go spotkać na sklepowych półkach.

Stres jest prawdziwą plagą współczesnego społeczeństwa. Żyjemy coraz szybciej, mamy mniej czasu na pogłębianie relacji z innymi ludźmi, zaniedbujemy także swoje ciało. Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej sprawiają, że czujemy się źle, mamy mało energii i jesteśmy bardziej podatni na stres.

Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju Waszych pociech, dlatego dziś podpowiemy Wam, co zrobić, by warzywa znikały z talerza nawet największego niejadka. Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów.

Każdy z nas zapewne na lekcjach chemii przyswoił wiedzę na temat podstawowego podziału cukrów na cukier na prosty i złożony. Dzisiejszy artykuł porusza kwestię pierwszego z nich.

W naszym kraju od co najmniej kilku lat obserwujemy swoisty boom na aktywność fizyczną. W regularne ćwiczenia angażuje się coraz więcej Polaków. Trudno znaleźć miasteczko czy większe miejskie osiedle bez siłowni lub klubu fitness, a parki, skwery i ulice są pełne biegaczy, spacerowiczów i entuzjastów nordic walking.

W ostatnich latach coraz więcej osób w Polsce zaczyna zwracać większą uwagę na to, co je, w jakich ilościach i o jakich porach. To zasługa szeregu publikacji naukowych a także poradników, które pokazały, jaki wpływ na zdrowie ma zdrowa dieta.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu chciał zrzucić zbędne kilogramy. Pełni dobrych chęci zaczynamy odchudzanie – pozbywamy się wszystkich słodyczy z domu, drukujemy gotowy jadłospis z Internetu, zaczynamy zdrowe odżywianie, opłacamy karnet na fitness, planujemy ćwiczenia w domu i… nic.

Zima w naszym klimacie to czas ujemnych temperatur, krótkich dni, długich nocy i zwiększonej liczby zachorowań. Na dworze szaleją mrozy, słońca jest jak na lekarstwo, odporność spada, często czujemy się osłabieni i brak nam energii.