Wskazówki dietetyczne i treningowe

Dieta przy dnie moczanowej jest najlepszym długoterminowym remedium na pozbycie się dyskomfortu i bólu, które powodowane są przez silne ataki dny. Dzięki odpowiedniej diecie w dnie moczanowej można znacznie ograniczyć leczenie farmakologiczne, lub prawie całkowicie je wyeliminować. Podnosi to komfort życia, a drobne modyfikacje nie są trudne do wprowadzenia.

Do leczenia dny moczanowej należy przystąpić już po pierwszych objawach podagry i jej poprawnym zdiagnozowaniu przez lekarza i dietetyka. Brak odpowiedniego leczenia będzie powodował hiperurykemię i zwiększał odkładanie się w stawach kwasu moczowego z puryn.

Przez ostatnie lata zmienił się sposób żywienia ludzi, a coraz mniej czasu mamy na aktywność fizyczną, zdrowe odżywienie lub zgłębianie tego dynamicznie zmieniającego się tematu.

Dieta Dąbrowskiej znana także jako dieta warzywno-owocowa. Przez autorkę jest opisywana jako głodówka lecznicza o okresowym zastosowaniu, mająca „dostarczyć enzymy, mikroelementy i witaminy, korzystnie alkalizować, odtruwać i wzmacniać własne, samoleczące mechanizmy”. Post dr Dąbrowskiej jest często mylony z postem Daniela, który jest bardzo zbliżony swoimi zasadami i postanowieniami.